Geçiş yap
Sepetim

Ufo Ayak Isıtıcısı - Kumandalı

99,00 TL
Stokta var
Stok Kodu
UFO0002

Ürün Özellikleri
 
Kademe Sayısı : 3 (max 33 / max 50 / max 66 Watt )
Kontrol Şekli     : Uzaktan Kumanda ile veya manuel (El ile)
Kullanım Şekli  : Otururken ayak altında veya ayaktayken üzerine çıkılarak
Garanti Süresi  : 5 Yıl
Ebatları (cm)    : 59,4 X 41 X 7,3 cm
 
UFO Ayak Isıtıcı Özellikleri
Max. 110 Watt (İlk 20 dk.),
Çok düşük elektrik tüketimi,
Aşırı ısınma durumunda sesli uyarı,
Eğimli yüzeyi ile ergonomik tasarım,
Uzaktan kumanda ile kumanda edebilme,
IP44 özelliği ile su ve katı cisimlere karşı koruma,
Yaklaşık olarak bir ayda 4 TL kadar elektrik tüketimini sayılabilir.
 
UFO Ayak Isıtıcı Kullanım alanları
Manav, balıkçı, kasap gibi içindeki gıdalar zarar göreceği için fazla ısıtılamayan yerler, Restaurant, kafe, market, nalbur gibi kapısı sık açıldığından ısı kaybı çok olan yerler, Gişe, güvenlik kulübesi, konteynır gibi, zemini soğuk, kapı, penceresi sık açılan yerler, Depo, otopark, şantiye gibi büyük hacimli, ısıtması zor ve zemini soğuk olan yerler, Ofis, ev gibi aynı ortamda farklı sıcaklık seviyelerinden hoşlanan insanların bulunduğu yerler,Sıcaklığa daha duyarlı olan yaşlı, çocuk veya hamilelerin bulunduğu yerler, Ders çalışma odası gibi sürekli ısıtılmayan fakat kullanıldığında ısıl konforun olması gereken yerleri sayabiliriz.
  
Neden Ayaklarımızı Sıcak Tutmalıyız ?
İdrar Yolları ve Böbrekler : 
Ayaklardan soğuk alınması durumunda özellikle idrar yollarına dair üriner sistem enfeksiyonları sık görülür. Bu da sık tuvalete çıkma ihtiyacı doğurmanın yanı sıra böbreklerin olduğu kısımda ağrı, titreme, ateş, ağrılı idrar, iştahsızlık, bitkinlik, mide bulantısı yaratabilir.
  
Adet dönemi ve Kadın Hastalıkları : 
İdrar yollarında oluşabilecek bir enfeksiyondan genital organlarda etkilenmektedir. Genital organlarda sık enfeksiyon oluşması genital uçuklara, siğillere veya mantar enfeksiyonlarına sebep olur, adet düzensizlikleri yaratır, adet dönemlerinin daha sancılı ve daha uzun süreli olmasına sebebiyet verir. Ayrıca adet döneminde bayanlar vücut dirençleri düştüğü için hastalıklara daha fazla açık hale gelirler ve daha fazla ısınmaya ihtiyaç duyarlar. Emziren annelerin ayaklarını üşütmeleri bebeklerinin gaz sancılarının artmasına da sebep olabilmektedir.
  
Sindirim ve Boşaltım sistemi Bozuklukları : 
Ayakların üşütülmesi vücut direncini zayıflatacağı için sindirim sistemi bozuklukları, karın ağrısı ve şişkinlik yaratabilir. Bağırsak çalışması yavaşlayacağı için bağırsaklar gaz toplar. Gaz sancıları insanların günlük hayatlarını olumsuz olarak etkiler. Kabızlık problemleri görülebilir. Ayaklarımızı üşütmemiz hemoroidin azgınlaşmasına sebep olabilir. Bağırsaklarımızda ortaya çıkan bir sorun midemizi de etkileyeceği için midemizde de ağrı ve sancılar ortaya çıkabilir, mide ekşimesi, hazımsızlık, reflü meydana gelebilir.
  
Soğuk Algınlığı : 
Araştırmalara göre yetişkinler yılda ortalama 2-5 defa, küçük çocuklar ise yılda ortalama 7-10 defa soğuk algınlığına yakalanmaktadır. İskoçya'daki Cardiff Üniversitesi'nin 180 denek üzerinde yapılan bir araştırmaya göre, ayakları 20 dakika boyunca soğuk ortamda tutulan insanların üçte ikisinde soğuk algınlığı semptomları görülmüştür. Ayaklarımızı üşüttüğümüzde vücudumuzdaki kan akışı dengesi bozulur ve metabolizmanın burundaki damarlara daha az kan göndermesi sonucu burundan sağlanan vücut savunma sistemi sekteye uğrar. Bu da vücudumuzu solunum yollarına yapılacak her türlü saldırıya açık hale getirir ve böylece hastalığa yakalanma ihtimali artar.
  
Romatizma ve Cilt Hastalıkları : 
Ayakların üşütülmesi neticesinde eklemlerde ve eklem çevresi dokularda ağrı ve şişlik oluşumu yani romatizma belirtileri meydana gelerek, bacak ve diz ağrıları artabilir. Ayakların sıcak tutulması gerilen ve yorulan eklemlerin gevşemesini, soğuğun sebep olduğu romatizma ağrılarının azalmasını sağlar, kasların gevşeyip rahatlamasını sağlayarak vücutta dinlenme hissi oluşturur. Soğuğa maruz kalınca özellikle orta yaşlı bayanlarda görülen ve el - ayak parmaklarında üşüme, karıncalanma ve hissizleşme şeklinde tanımlanan Reynaud hastalığı meydana gelebilmektedir. Bu rahatsızlıkta, damarlar büzüşerek deriye giden kan akışı yavaşlar ve deride solma, ilerleyen durumlarda da morarmalar oluşur. Bu tür rahatsızlıkları olanların el ve ayaklarını sıcak tutmaya daha fazla özen göstermeleri gerekmektedir.
 
 Genel : 
İnsanlar soğuğu ilk önce el ve ayaklarında hissederler ve soğuk ortamda ister istemez konsantrasyon bozuklukları meydana gelir. Oturan insanlar kasları çalışıp enerji üretmedikleri için hareket eden insanlara göre daha çok üşürler. Masa başında, bilişsel konsantrasyon gerektiren işler yapanlar veya ders çalışan öğrencilerin ayaklarının üşümesi yaptıkları işe tam manasıyla odaklanmalarına engel olacaktır. Bu da hata yapma veya iyi algılayamama gibi sonuçlar doğuracaktır. Ayakların sıcak tutulması vücut direncinin artmasına katkıda bulunarak hastalığa yakalanma riskini azaltır, hastalığa yakalananların ise kendilerini çabuk toplamalarını sağlar.
Ürün Özellikleri
Marka Ufo
Kendi Yorumunuzu Yazın
Yorumladığınız ürün :Ufo Ayak Isıtıcısı - Kumandalı
Puanınız