Ankastre Mutfak

 

Zaman hızla akıp gidiyor. 10 sene önce, Ankastre ürün nelere dikkat edilmelidir bundan bir yazı hazırlamıştım. Ankastre hayatımıza yeni yeni garajlar o meraklıları ilgi görmüştü. Dedim ya zaman hızla akıp geçiyor, tabi teknoloji de bir o kadar hızlı. Ankastre alacaklara faydalı olması için bu ürünü tekrar gözden geçirmenin faydalı olacağı düşünülür.

evrensel ilkelerin ilk uygulaması. Sadece Ankastre Set alacaklar için değil, Ankastre Ocak, Fırın, Davlumbaz hatta Mikrodalga alacaklar içinde rehberliğini yapacağını düşünüyor. Bu yazı sonunda, hangi ankastre seti seçimini planlayabilirsin, hatta kendi setinizi oluşturabilecek, bütçenizde doğru tercihi planlayabilirsiniz. 

2010'lu kullanımda yolumuza çıkacak, mutfaklarımızı süsleyen bu güzel ürünler, ilk olarak çelik inox (gümüş renk) modellerle ilgililer. Zaman hem renk hem model olarak çok fazla bağışlayıcılar. Cam Ankastreleri, Rustik Ankastre Modelleri derken, "yeni trend Wi-Fi, zayıflar ve tabletten kontrol Model telefon Ankastre ürünlerdir. Sesinizi gibi duyarım. Aranızdan bazıları, benim bütçem o teknolojiyi eğitmeye uygun, bu durumda ben annem için dükkan, sade ve kullanışlı olsun. Endişe gereke yok. (Klasik ürünlerin her zaman modası) onun keseye uygunlarından bahsedeceğiz. Bir markaya içinde, tüm markalar için ortak olan teknolojiler üretebiliriz. Genel gıda malzemeleriyle. Hadi yavaş yavaş hedefleniyorza girişler.

 

1- ANKASTRE FIRIN ALIRKEN NELERE ETMELİYİZ ?

Hiç şüphesiz ki, Fırın alacakların ilk sorusu, Fırın iyi pişiriyormu? Isıyı eşit dağıtıyor mu? Bir başka tarafı pişirirken yanıyor mu? vb... Bu üründen, ilk tercih olarak başvuru olarak yetiştirilir. Şahsi fikrimi hazırlanmam, Ankastre set ilk incelenecek ürün kalitesi ve özellikleri olacaktır. Şimdiki gelelimdeki anlamlara yönelik bir alan terimlerinin ne anlama geldiği konusunda...

Fırın Hacmi : Ankastre ürünlerinde standart ölçü 60 cm genişliktir. Özel bir ölçeklendirme ölçütleri, tüm tedarikçileri standart ölçülere göre hareket ederler. Standart ölçülerde ankastre fırınlar 60 Lt ile 80 Litre arasında iç hacme sahiptirler. tüm markalarda standart iç hacim 65 Lt. Fırındaki iç ünite, doğal olarak kullanılan ısıtma fanı, ısıtma ızgaraları ve hammadde miktarı artacağından doğrudanın doğru olarak geçen şekilde gelişir. Günlük olarak fırınıt boyutu ve gerçekten geniş hacimyse, 80-82 L lik modelleri tercih edebilirsiniz. Fırını sık kullanmıyorsanız, bence ideal ölçülerden şaşmayınız. Zira hem de geniş hacimi ısıtmanın nedeni, hem de geniş hacimi ısıtmanın daha fazlası için gereksiz ve fazla faturası olabilir. Belirtmeden geçemeyeceğimiz önemli bir konu ise, 70 Lt ve üzerine yapılacak bir marka bir fırın kampanyasını önererek. Sebebine gelecekk, bazı piyasa markaları sırf var demek için ya da daha sevimli görünmek için standart ürünlerde uygun kalitede geniş iç fırınlar üreteceklerdir. Doğal olarak pişirmek düşmektedir.

Statik ve Turbo Fırınlar :tüm markalarda girişteki ürünler statik fırınlardır. Adını ısıyı, fırın için fırınını kullanmak için kullanılan turbodan sesleniyoruz. Bu özellik olmayan fırınlar ise statik olarak adlandırılıyor. Tüketicilerin en çok meraktan biri ise, turbo gerçekten faydalımı? evetttt. Eğer bütçeniz uygunsa turbo bütçeli bir küçük düşürülebilir. Kaliteli bir bakım kesinlikle faydalı bir özelliktir. Ama çok vasat bir marka alıp, turbo özelliğisa, kaliteli bir ürün satın alırken, turbo özelliğinden özellik tercih ederim. Çünkü kalitez bir turbo fırın, ısıyı fırına eşit yaymak yerine, özellikle makarna böreklerde turboya yakın olan yerleri kurutmaktadır. Ha buda da. Bazı markalar ise fanını turbo gibi satmaktadır.

Kontrol Paneli :Ankastre grubu tarafından kontrol edilen bir yöneticiden biri de paneldir. Burada okuyucularımızı daha doğru bilgilendirmek için biraz daha fazla teferruata gireceğiz. Giriş göstergeleri ürünleri sadece 2 kontrollü kontrol paneline sahiptir. kullanımlarından biri, pişirmelerini tamamlamak için, sıcaklık ayarını için kullanılır. Sadece 2'den oluşan modellerde, zamanlayıcı timer özelliği yoktur. 3'lü modellerde 3. Fırının kapanmasını ayarını ayarlayacağınız zamanlayıcı butonudur. 90 dk ya kadar ayarlayabilirsiniz. Yine 2 aşağılı ve ortalarda dijital alanlarda, zamanlayıcı ve aydınlatma ile dijital alandan yapılabilmektedir. Örneğin çocuk kilidi. Yine bazı fırınlarda olanlar için içilebilir yapıdadır. Biz reklam popup diyoruz. Gömülemeyenler ise mantar olarak adlandırılmaktadır. Bazı fırınlarda açılır pencere olarak çocuklar olarak. Bazı fırınlarda orta alansızdır. Bazı fırınlarda ise fırının tamamıdır. Kaliteli bir markada, 3'lü bir model ile tam dijital modelde aynı üretime ulaşırsınız. Dijital kontrol ve tasarlanacak öğelerini manuel olarak ayarlardan yapabilirsiniz. okul püf noktası şudur. Piyasada çok ama çok ucuza satılan 8+1 fonksiyon turbo dijital fırınlar vardır. Şahsi olarak bu fırınları tercih etmek, 3li manuel kontrol edilir, sizin için tercih edilen bir markanın tercih ederim. Bunun yanında sunulane gelecekleri ve görsel olarak öne çıkan teknolojiden öncelikli olarak büyüklerimize de,

Fırının Görseli : Kontrol paneli hakkında bilgi verdikten sonra, birazda fırının dış yüzey hakkında bilgi verelim. Bazı fırınlar In çelik fırınlar içinde beyaz sahipken bazı siyah ya da satılık cam sahipler. Ya da en çok dahil olanlar, tamamı camlı dış paneller. İşin bu kadar gerçekleştirmek zevkine kalmış. Ama biraz detay vermekte fayda var. Örneğin inox bir model ürün işareti izi bırakacağını unutmayın. Bazı modeller bu modellerde daha iyi iken bazı markaların inox alanları parmak izini göstermektedirler. Cam kalitesi daha başarılılar. Ayrıca temizlikleri biraz daha kolay. Aslında in the ya giriş segmentinde ya üst segmentte öne çıkıyor. Çünkü çeliğin gereği bir cazibesi var. Eğer alacaksanız inox bir model ankastre. Kaliteli bir marka seçmeye özen gösterin. Biliyorsunuz ki, moda 3 ileri 1 geri şeklinde işliyor. Yani her yönden 30-40 olarak eski olan ne varsa, günümüzde makyajlı haliyle tekrar bizim üretimimizdir. Bugünlerde retro ürünler, retro ürünlerde kullanılan ürünlerde de rustik ürünlerde popüleriz. Özellikle eskitme uyumlu mutfak dolapları ile son uyumlu. Bu okuma birkaç yıl sonra kalanlar, rustik fırın mı diyebilir. :) :)

Fonksiyon Sayısı:  Statik fırınlar 3 fonksiyona sahipler. Alt ızgara, üst uzgara, alt ve üst düzeyde. Turbo fırınlarda 6 fonksiyona sahiptirler. Statik fırın ilavesi ile bir fonksiyonu ilave edilir. Kaliteli bir bakım 6 bize ihtiyaç yeterlidir. Fonksiyonel ekonomiden sonra, mutfak eşyalarının kullanabilecek kapasitede olmayan ek özellikleri ifade eder. Aslında, bu fonksiyon fonksiyonu, ya da gibi düzenleme işlevi, ızgara olarak modül modu vs.... Tabi bunlarda fırının işlevini katlıyor. Yine eskiye sevimli görünmeye çalıĢan çalılar, buradaki bolluk bir arada sınıflar.

Fırın Temizliği :Fırıncılık, çok amaçlı kullanımın amacına en yakın kaynaktan biri de, fırının temizliğidir. Sadece fırının iç emayesinin kullanımının da değil, aynı zamanda kolay temizlenebiliyor olması, bize ekstra kolaylık sağlamak. Piyasadaki hemen hemen tüm markalarda fırınlar iç ve dış olmak üzere 2 camdan oluşur. Hepsi de çıkarılıp temizlenebilmektedir. Ama bazı firmalar bu ekstra enerji harcamış. Kolaylıkların takma sistemleri için daha kolay sökerler. Yan raflar içinde aynı şey geçerlidir. Bunun yanında bazı markaların üst segmentinde pirolitik (pirolotik) diye adlandırdığımız kendi kendini temizleme özelliği vardır. Bu fırın belirli bir ısıda kullanın ve yağı yakarak, kül getirin. Geleceğimiz nemli bir bezle silerek yapılabilir. Hayatı yaşamak için hayatını kaybetmek, hayatını kaybetmek. İlerde standartlar içinde olacağa benziyor.

Fırın Güvenliği:  Yine satın almak için çok önemsemediğimiz ama önemsenmekten biri de fırının bölgeden yakınına ne kadar titizlikle yaklaşıldığından. Zira fırınlar yüksek elektrik ve yüksek ısıda faydalıdır. 2 risk teşkil eder. Kalitesiz fırınlar ısıyı fırınlar doğru olamaz. Bu mutfak eşyalarınız ve tahribat eşyalarınız. güvenlik fırını termostadı, iç ve dış cam, güvenlik gibi pek çok güvenlik önlemleri hakkında bilgi alınse de. Kalitesiz fırınlarda varsa bile bu olabilecek zamanla çalışmaz duruma gelebilir.

Teleskopik Ray, Grill Özelliği ve Aksesuarlar benim manzaram: Teleskopik Ray, benim manzaram özelliklerden biridir. Çok kullanışlıdır. Ayrıca akşam yemeğini aldıktan sonra da izleme almak için almak için benim için sevme ve eğitim bir sistem. Yine ızgara ve piliç döndürme özelliği de fırınlarda ihtiyaç duyabileceğimiz özelliklerden. Fırınlar sundukları özelliklerle paralel sundukları aksesuarlarda. En sanayi üretimi 2 hediye sunmalarına dikkat edin. Ödemeli ek ücret ödemeden satın almanız gerekir.

 

2- ANKASTRE OCAK ALIRKEN NELERE ETMELİYİZ ?

Mutfakta bayanların en çok kullandığı mutfak malzemesi ne diye sorsak, “hepmiz Ocak deriz. Tabi tadında bir cevap vermekte olanlarda olacaktır. Ankastre Ocaklara dikkat etmemiz gerekiyor mu? Hangi Ankastre Ocak mutfağımla uyumlu mu? Acaba hangi renk Ankastre Ocaklıyım? Klasik Ocak mı yoksa Vitroseramik Ocak mı? Bu şekilde bir şekilde öğreneceğiz. Şimdi Ankastre ocakları genel teknik özelliklerle inceleyelim.

Ocak Boyutu:  Ankastre fırınlarda olduğu gibi Ankastre ocaklarda da standart ölçü 60 cm'dir. Ama ankastre ocaklarda, fırınlara daha fazla eşya seçeneği vardır. Markaların tamamında 60 cm, 75 cm ve 90 cm lik ocaklar bulunmaktadır. Ama bol seçenekli olmak üzere 60 cm'lik bir ocak seçeneği yoktur. 60 cm'lik ocaklar 4 gözlüdür. Hatta genel ocak gözlerini açmak için 65-70 cm 4 gözlü ocaklar yaygınlaşmaya başlamıştır. 75 cm genişlikte ocaklar 5 gözlüdür. Orta gözler hemen hemen tüm markalarda wok gözü dediğimiz çift katman alev veren yapıdadır. 90 cm lik ocaklar da 5 gözlüdür. Yine bunlarda da gözlerden biri wok bekleniyor. Wok kulağın özelliği tek bir kalitede 2 ısı vermektir. Haliyle normale göre daha fazla ısı verebilmektedir. Biz burada şu püf gidecektan söyleyelim. 60, 70 ve 75 cm'lik kesimki ölümleri ocakların mermer kesim ölçüleri ocakların. (48*56) Yani 60 cm ocakların olduğu tüm mermer kesimlerine 5 gözlü 75 cm lik ocaklarda olabilir. Ancak 90 cm lik ocakların mermer kesim ölçüleri biraz daha geniştir. 

 Ocakta Kullanılan Malzeme :  Ankastre Ocaklar, büyümek; İnox (çelik), cam ve emayeden üretilebilir. Cam ankastre ocaklar, daha şık servislerin. yemek ve daha fazla renk seçeneği için daha popülerdirler. gelen gelecek efendim soru var dersi. Cam ocaklar patlar mı? Kırılır mı? Kırılmalar Garanti Kapsamında mı? Ben size 10 yıllık ankastremden bir olay anlatayım. Mağazamıza yemek pişirmek ile gelen, onun 10 müşteriden 7 yada 8 tanesinin, tamamlayıcısının patladı. Bize hep bu. 10 yıldır ocakta bulunan markalarda 2 sefer ocak patladığına dair kelimelerde. Cam ocaklar temperli ısıya dayanıklı camdan üretilirler. Üretimi olmayan bir, kesinlikle kaynaktan olanlardan etkilenirz. Temperli ocak camlarında en hassas nokta yan noktalardır. Buralardan sert darbelarsa tuzla buza dönüşür. Dünyalar üzerindeyken tuz buz olurlar. Ayrıca mutfak mermeri yamuk alın, ocak kastırırsanız ocak camı kırılabilir. Ama bu çok az bir şeydir. Şimdi gelelim sorumuzun cevapları, cam ocaklar olmadıkça garanti kapsamında değildirler. Ama bazı markalar ayrıştırmak için ücretsiz olarak kullanılabilir. İnsanların sosyal hayatlarının markalarına ait olan kalıplar, ocaklar gibi kaybedilen yaşlara bağlı olanlardır. Bunu aklınızın bir köşesine yazarsınız artık. Cam ocaklarda klasik ve vitroseramik ocaklar olarak 2 gruba ayrılıyor. Onu ayrı bir başlık altında ince. cam ocaklar üretim olmadıkça garanti kapsamında değildirler. Ama bazı markalar ayrıştırmak için ücretsiz olarak kullanılabilir. İnsanların sosyal hayatlarının markalarına ait olan kalıplar, ocaklar gibi kaybedilen yaşlara bağlı olanlardır. Bunu aklınızın bir köşesine yazarsınız artık. Cam ocaklarda klasik ve vitroseramik ocaklar olarak 2 gruba ayrılıyor. Onu ayrı bir başlık altında ince. cam ocaklar üretim olmadıkça garanti kapsamında değildirler. Ama bazı markalar ayrıştırmak için ücretsiz olarak kullanılabilir. İnsanların sosyal hayatlarının markalarına ait olan kalıplar, ocaklar gibi kaybedilen yaşlara bağlı olanlardır. Bunu aklınızın bir köşesine yazarsınız artık. Cam ocaklarda klasik ve vitroseramik ocaklar olarak 2 gruba ayrılıyor. Onu ayrı bir başlık altında ince.

Ocakları : Ocaklarda emaye veya ızgara ızgara. Izgara tercihini size bırakıyoruz. Ama iki her tipinin de iyi olabilirliği var. Örnek e e gevrekler çamaşır makinesinde malzemaye. Ama bazı döküm ütüler çamaşır makinesinde yıkamaya çok uygun olabiliyor. Emaye ızgaralarda bir yere vurduğunuzda boyası atabilir. Döküm ızgaralarda böyle bir derdiniz yok. Ama ağır için düşürmeyin. zemine itiraz. Fiyatta küçük dökümler markadan markayakle aralarında ortalama 100-150 TL emaye ocaklardan daha pahalıdırlar. Izgara konusunda hangisini beğendiğinizi tercih edebilirsiniz.

Ocak Düğmesi: Bazılar  önden, bazı yandan ocaklıdır. Burada da tercih size aittir. önden ocaklı ocaklarda ön ve arkadan sevenler. Ama öndeki 2 ocak arası. Yandan arkalı ocaklarda, ön ve ocak seçimlerinde. Ama yana yana olan ocaklar birbirine benziyor. Yani önden ve yandan bir makarnalık yok. Hangisini zevkinize ve kişiselliğinize sahip olabileceksiniz. Amamız bizim yanımızdan yanlızlı ocaklara yönlendiriyor.

Alev Kuvveti :   Sık sorulan sorulardan biri de, ocak kuvvetli yanıyor mu? Bizim İç Anadolu tabiriyle Ocağın feri nasıl:) 4 gözlü ocakları ele alacaksak, küçük göz gözü 1000W, orta gözler 1500W ile 1800W arasında, büyük göz ise 2250W-2750W arasında değişmektedir. Ürün ürünlerinin satışlarında bu pek girmiyorlar. Amacından onu bulur. Ürüne ilişkin ayrıntılar, ilgilendiğiniz modelin teknik detayları.

Vitroseramik Ocaklar :  Mutfaklarımızda çok fazla yer yapmamak için, sanalseramik ocaklar hakkında çok şey bilmeyiz. Burada beden giyecek kadar teknik detayı beden sunacağım. Vitroseramik Ankastre ocaklarda kendi içinde 2 gurupta inceleyebiliriz. Standart Vitroseramik Ocaklar ve İndüksiyonlu Vitraseramik Ocaklar. Standart Vitroseramik ocaklarda kam yüzey ısınır. Isınan cam sonrasında tencere ve tavayı ısıtır. Yani ocağa sıcakken elinizi tutarsanız elinizi yakabilirsiniz. İndüksiyonlu Ankastre Ocaklarda ise, cam yüzey değil, doğrudan cam üzerine konan tencere ya da tava ısınır. Cam ısıtmadığı ocak elinizi asla yakmaz. Burada teknik detay sizi boğmak istemiyorum. Ama vitroseramik birkastre ocaktan alınacaksanız donanımdan birkaç öğe var. Klasik gazlı ocaklar, ocaklardan çıkan alevin büyük birlerinden kaçırırlar. Bundan dolayı çok verimli bir şekilde sağlamazlar. Çıkan alevin %60'lık kısmı. Standart Vitroseramik, klasik ocaklara göre daha verimli bir pişirme sağlar. Enerji %60 hatta yemek pişirmede kullanılan tencere ya da tavayaınlar. İndüksiyonlu Vitroseramik Ocaklarda çıkan enerjinin %85 lik kısmı ya da tavaya yansır. İndüksiyonlu ocaklar bu daha az maliyetle daha fazla hazırlamayı sağlayabilir. Ama her güzelin bir eksiği, indüksiyonlu ocaklar ocaklar ya da tava ile mutlu olabilir ya yapılabilir. Bazen hiç çalışmayabilir. Ocaga özel motorlu model. Ayrıca standart ocaklara göre 2 kat ile 10 kata kadar çıkabilmektedir. Elektrikli ocakların, gazlı ocaklara göre daha fazla maliyetten doğru bir kanı değildir. Standart vitros hatta gazlı ocaklarla aynı hatta daha az mutfaklı ocaklar. Tabi biri elektrik faturamıza yansır. Diğeri doğalgazımıza.

Domino Ocaklar :   Yağmurlu 2 gözlü küçük ocaklara domino ocak diyoruz. Domino ocaklarda diğer ocaklar gibi gazlı ya da vitroseramikler. Yazlık, devremülk gibi kullanan daha yaygındır. Hatta adının balkonlara domino ocak konmaktadır. Yaz balkonda çay, kahve ya da kahvaltı keyfizi kesmeniz için. Balkonlar için kesinlikle vitroseramik modelleri. Zira rüzgarlı havalarda gazlı ocaklar kapanabilir.

 

2- DAVLUMB veya ASPİRATÖR ALIRKEN NELERE ETMELİYİZ?

ilgili kişiler için Aspiratör ve Davlumbazın aynı işi yapan ama farklı ürünler olduğunu ifade etmeliyim. Çünkü yeni bir mutfak kiralamak isteyenler, mutfak ustasına ankastre set isterken aspiratör olacaklar. Ya da tam tersi. Bu istemedikleri bir durumla karşılaşabilirler. Çünkü davlumbaz ya da aspiratör'ün mutfaktaki modüler yapısıyla. Kafanızı kolaydan basit bir ifadeyle anlatılar, aspiratörler davlumbazlara göre daha detaylıdırlar. Çekim gücü de daha az. Tek ya da çift motor yapabilirler. Bunlar öndeki mekanizmayı çekmekte güçlük çekiyor. İtekleyince öğrenciler. Pek alternatif görselleri yoktur. Beyaz emaye ya da inox yapabilir. Bazı modellerde ise çekmegüsünün önü cam olabiliyor. Davbazlar aspiratörlere göre daha büyük ve daha fazla özelliğe sahiptirler. Alternatifleri boldur. Hem renk hem de tarz olarak bol seçeneklidirler. Tabi davlumbazlarda kendi içlerinde tipi olarak duvarlar olarak adlandırılır. Şimdi konumza geçelim.

Davlumbaz Tipi :  Davlumbazlar kendi içlerinden Duvar tipi olarak 2 incelenir. Duvar tipi davlardan yararlanılan davlumbazlardır. Ada tipi davlumbazlar tavana monte edilen davlumbazlardır. Mutfak Açık mutfak ya da Amerikan dediğimiz, mutfak ve salonun iç olduğu yapılarda kullanılırlar. Ada tipi davlumbazlar, duvar tipi modellere göre daha yüksek emiş özellikleri sahip motora ve teknik özelliklere sahiptirler. Hatta farklı yapısı olsada, 60 cm değil 90 cm olarak üretilirler. Eğer mutfak dolabımız ve şansımız yakınsa, duvar tipi davlumbaz seçmeliyiz. Eğer mutfak tezdahımız duvarda değil. Bağımsız bir alan ise. Bu sefer a tipi davlumbaz tercihda. Unutmadan geçelim. Ada tipi davlumbazlar, duvar tipi davlumbazlara çok pahalıdır. 

Davlumbaz Ses Seviyesi :  Benim sese karşı bir hassasiyetm var. Evde savaşmaktan. Burada çamaşır makinesi ve davlumbaz beni çok rahatsız edebiliyor. Davlumbaz uyumlaştırmadan biri de hareketki ses desibel seviyesi. Türkiye'de maleef hemen hemen tüm markalar davlumbazlarını aynı firmaya fason olarak ürettiriyorlar. Yani tüm markalar aynı fabrikadan çıkan tüm davlumbaza markalarını satıyorlar. Hal böyle hemen hemen tüm markaların davlumbaz modelleri ve benzer tekniklerinde sahip. (Burda yerlim, global markalardan ziyade yerel markalar) Tabi sese karşı hassas olanlar için, bu ekstra uygun alan bazıda yok. Ben burada en çok satan marka makalemi listesi için,

Davlumbaz Çekim Gücü :  Davlumbazlarda en çok dikkat çekenlerden oluşan biri de genel donanımlardır. Zira çok önemlidir. pratik tüm davlumbaz modelleri 3 farklı çekim gücü sunarlar. üst segment kaliteli davlumbazlarda bu 5 farklı seviye olarak çıkar. Ses dosyalarını beğenmişler. Başlangıç ​​düzeyi piramit davlumbazlar 400-450 m3/saat çekim gücü sunarlar. Tabi kaliteye göre 800 m3/saat ve 1000 m3/saat davlumbazları da ulaşabilirsiniz. Hatta daha yüksek amaçlı program karakter bile var. Peki 650 m3/saat davlumbazlar standart bir mutfak için yeterlimidir? Evet yeterli. Eğer gerçektende vaat ediyorsa, bu standart bir ev ve mutfak için ideal. Ada tipi davlumbazlarda çekim standart davlumbazlara yönelik daha fazla amaç. Birde şu şekilde bir durum var ki, bazı daha az kısıtlı m3/saatlik satılık ürünler, modellerde daha fazla çekim seçeneği/seçenek kullanabilmeden daha ideal çekim gücü sundir. 

Kullanım Şekli :   Hem duvar tipi davlumbazların, hem de ada tipi davlumbazların bacalı ve bacasız kullanım olanakları vardır. Eğer mutfağınızda bacalı var ise bacalı kullanımı her zamanımız tavsiye. Ama bazı mutfaklarda maleef olmuyor. Bu standart karbon dediğimiz bir filtreyi davlumbaza monte edilmiş filtre bacasız mevcuttur. Ama bu filtrelerin istihdamı ve kalitesine göre belirli periyotlarda verilmesi gerekir. Bacalı kullanımlarda, davlumbazlarda ters rüzgarlara karşı geri önlem sistemi olması gerekiyor. Aslında tüm firmaların bunu sunduklarını söylüyorlar. Bazılarında kaliteli bir geri dönüş sistemi yer filmlerinde, bazılarında basit bir plastik ile aynı görevde kullanılıyorlar.

Davlumbazlerin temizliği :   Fırın ve ocaklarda davlumbaz gibi, davlumbazlarda da cam modellerin temizliği daha kolay yapılabilir. Tabi bu davlumbazın için geçerlidir. kendi davlumbazarın testlerinde onaylayıcılarında gizlenmiş aliminyum kaset filtreler vardır. Bunlara değerli ve çamaşır makinesinde koleksiyonlar. Bazı markalarda bu aliminyum filtreler zamanlayip sarkabiliyor. Ya da kolay eğilip büzülebiliyor. Bunun için bu filtrelere özen gösterilmesi gerekiyor. Bizden söylemesi...

Davlumbaz Kontrol Paneli : Davlumbazların kontrol paneli butonla da olabiliyorsunuz. Hatta neredeyse hiçbir şey kumandalı olarak geliyor. Sizi bir eşleştirmek isterim. Eğer girişte bir altındaki davlumbazsanız, kaliteli bir marka seçin. Aksi takdirde ucuz davlumbazlarda, hafif bozulacak davlumlumnlardan kaçacaktır. Tecrübeyle sabittir. 

Davlumbazları ve Aksesuarları : günümüzde tüm Davlumbaz üreticileri, davlumbazlara yönelik aydınlatmayı öne çıkarmaktadır. klasik klasik aydınlatmalı led aydınlatma. Doğrusunu söylemeyi, biz bu konuları pek ilgilenmiyoruz. Bu beden olabildi. Yine bazı davlumbaz modelleri, içerdeki nem ve rutubeti algılayıp otomatik açılıp otomatik kapanabilmektedir. Yine istediği kadar işi için, zaman ayarı davlumbaz modelleri de vardır. 

 

MAKALEMİN GENEL ÖZETİ (ANKASTRE SET ALIRKEN NELERE ETMELİYİZ? )

İster Anka, ister ocak, fırın davlumbazı tek olarakstre set. Şunu unutmaız. Mümkün olan kişilere güvendiğiniz ürünleri tercih edin. En pahalı mal en kalitelisi olmayan gibi, en ucuz mal en kaliteliz diye bir kavram doğru değildir. Herkes için doğru seçim seçimi değil. Kimisi için öncelik fırın, kimisi için öncelik olabilir. Hatta bazıları için davlumbaz öncelikle olabilir. Mutfak dolabınızın yapısını ve tarzda, ankastre seçiminize, renk tercihinize etki edebiliyor. Tahminde bulunabileceğin bilgilerde, anlaşılabileceğine dair bilgi verilmiş. Artık uzmansınız:) Ben ürün bir ürün birka streç ürün, belki önce istiyorum. alalimbakalim.comankastre konusunda uzman bir e-ticaret sitesidir. Ayrıca 0850 33 66 nolu telefondan da her zaman ulaşabilir ve bütçeniz destekte hangi seti ile ilgili olabilir.

yazılmaktayım makaleler için faydalıdır. Soru ve yorumunuzu yorumlayabilirsiniz. Bir sözümde başka platformlarda paylaşacak arkadaşlar içindir. Lütfen kaynak gösteriniz. Yine rica ediyorum. İçeriği değiştirmeyiniz. Çünkü daha önce yazdığım makale çok değişmiş. İçinde numaralar yazım ve anlam hatası var.

Mutfağınızda tatlı, çörek ve nefis yemekler koksun. İçinde huzur olsun. Sağlıcakla kalın.