whatsapp

Siparişim kaç günde elime ulaşır?

Siparişlerinizin teslimat süreleri, kargo şirketlerine ve adrese bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Tahmini olarak Tüm Türkiye'ye 1 ile 3 işgünü içinde ürünlerimiz teslim edilebilmektedir. Bazı mobil bölgelere ise kargo firmasının gitme sıklığına göre bu süre değişebilmektedir.

Siparişim ne kadar sürede kargoya verilir?

Aksi bir durum olmadığı taktirde, siparişleriniz 24 saat içerisinde kargo firmasına teslim edilmektedir.

Siparişiniz içinde tedarik edilen ürün/ler bulunması durumunda, kargoya verilme süresi değişkenlik gösterebilir. 

Kargo ücretleri nelerdir?

Pekçok üründe Kargo ücretsizdir. Kargo bedeli olan ürünlerde sipariş öncesinde kargo bedelini görebilirsiniz. Kargo bedeli ürün ücretiyle birlikte peşin tahsil edilir. Ayrıca bir kargo bedeli ödemezsiniz. 

Siparişimin kargo durumunu nasıl takip edebilirim?

Kargonuzun durumunu;

-Üye girişi yaptıktan sonra; “Siparişlerim” bölümünden,

-Siparişiniz kargo firmasına teslim edildiğinde size gönderilecek e-posta ve SMS bilgilendirmelerinde yer alan “Gönderi Kodu”nuzla birlikte ilgili kargo firmasıyla iletişime geçerek veya websitesini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

Hangi kargo firmalarıyla çalışıyorsunuz?

Türkiye gönderilerimizde sözleşmeli olduğumuz kargo firmaları aşağıdaki gibidir.

-Sürat Kargo

-Aras Kargo

Kargomu teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?

Siparişinizin güvenli bir şekilde size ulaşmasını sağlamak önceliğimizdir.

Kargo şirketinden paketinizi teslim alırken gönderide açılma, yırtılma, ezilme, ıslanma vb. bir sorun olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer paketiniz hasar görmüş bir şekilde gelmişse, kargo firmanızdan hasar tespit tutanağı alarak firma yetkililerine durumu bildiriniz.

Kargom geldiğinde teslimat adresinde değildim, ne yapmalıyım?

Belirtilen adreste bulunmamanız durumunda; siparişiniz en yakın kargo şubesine teslim edilir ve size bir bilgi notu bırakılır. Sipariş numaranız ile birlikte kargo firmasına başvurarak teslimatın yeniden gönderilmesini talep edebilir ya da en yakın şubeden teslim alabilirsiniz.

*Siparişinizin Alalimbakalim.Com’a iade edilmemesi için 3 gün içerisinde (Kargo firmasına göre değişkenlik gösterebilir) paketinizi belirtilen şubeden almanızı öneririz.

Kargomu şubeden teslim alabilir miyim?

Kargo takip numaranız ile birlikte, kargo firması ile iletişime geçerek gönderiyi şubeden teslim almak istediğinizi belirtebilirsiniz.

Farklı zamanlarda verdiğim siparişler birlikte gönderilebilir mi?

Her siparişiniz ayrı bir gönderi olarak değerlendirilmektedir. Farklı zamanlarda verdiğiniz siparişlerin aynı anda teslim edilebileceğinin garantisi bulunmamaktadır.

Kapıda ödeme seçeneği ile alışveriş yapmanız durumunda, önceki siparişiniz henüz fatura kesilme aşamasına gelmemiş ise iki sipariş birlikte gönderilebilmektedir.

Siparişimin teslimat adresini değiştirebilir miyim?

Siparişinizi tamamladıktan sonra, siparişiniz yola çıkmadan önce teslimat adresi değişiklikleri için hesabınıza giriş yapabilir ve adresi değiştirebilirsiniz. Böyle bir durumda yaşanabilecek aksaklıkların önüne geçebilmemiz için bize whatsapp hattımızdan veya siparis@alalimbakalim.com mail adresimizden ulaşabilirsiniz.

Back to Top